Філософія. Врятувати життя? – “Яготинські ненаВісті”.


Яготинські ненаВІСТІ

Такий настрій навіяли останні події, що важким тягарем про власну недоцільність лягли на душу. Почала помічати різні дрібниці, які дещо дивують. Вони досить різкі і незвичні. Та все ж. Дозвольте поділитися.

Ось вчора дивилась телевізор. Повідомили про жахливу аварію, в якій загинула дитина, яку перевозив реанімобіль.

Нещодавно Україну сколихнула нова подія: знайшли дівчинку, яка ледь не замерзла у снігу. Врятували.

А ось подія, яка відбулася досить давно: дитину лікували від раку, провели курс хіміотерапії, подолали недугу. Але через тиждень після виписки з лікарні дитина сама вискочила на дорогу прямісінько під машину. Усі старання батьків і лікарів були марні.

Подібних історій можна пригадати безліч, але це самі яскраві, які потрапили на екрани телевізорів і здобули відомість.

До чого я веду? А ось до чого. Раніше, коли медицина не була на сучасному рівні, відбувався натуральний відбір. Слабкі помирали, сильні виживали. Тому, хто за Божим задумом був потрібен на цьому світі, ніби допомагали небеса уникати небезпеки. Таким чином на світі панувала рівновага: величні відкриття і ганебні падіння; мудреці і дурні; загарбники і визволителі.

Наразі у світі ця рівновага порушена. Кількість маніяків, негідників і загарбників перевищила масу людей добрих, справедливих, розумних. І на мою думку, це відбулося тому, що порушився натуральний відбір. Сучасні закони вимагають збереження будь-якого життя, сучасна медицина дозволяє виправити будь-яку вроджену ваду, від якої не рятували у давні часи.

Пам’ятаєте, як у Булгакова?

Булгаков "Майстер і Маргарита"

«Он не успел нагрешить…».

Значить, народилася душа, котра могла у зрілому віці скоїти гріх, могла завдати шкоди суспільству, ближньому. Війна, тобто «Абадонна», вчасно виявив недолік і виправив ситуацію.

Так, дитину безсумнівно, шкода. Так, війна – це горе. Але з точки зору філософії, це справедливо. З точки зору божественної справедливості – це правильно. Душі, що несуть на Землю біду, мають повернутися до того світу, звідки прийшли.

Я не говорю про війну у цілому. Я її не схвалюю і не сприймаю. І мені дійсно хочеться врятувати усіх дітей планети. Відгородити їх від біди і горя, від хвороб і нещасть. Але коли я чую історії про те, що якусь дитину не вдалося врятувати, або вона втрапила у ДТП і загинула, я намагаюся подивитися на цю ситуацію з такої от філософської точки зору. Якась викривлена у мене філософія. І боронь Боже будь-кого від неї! Та це реальність.

Кажуть,що самих достойних Господь забирає на небеса молодими. А ми рятуємо всіх, навіть тих, кого Господь вирішив не пускати у цей світ. Ми самі порушуємо прописану Богом рівновагу. Ми тепер потерпаємо від гвалтівників, алкоголіків, наркоманів, вбивць, терористів, тітушок, маніяків, тиранів, збочинців. Бо ці душі маються на Землі через те, що відчувають себе непотрібними. Вони відчувають, але не розуміють самі себе.

Я не закликаю до ненадання допомоги усякому, хто з’явився на цей світ. Я перша скажу: «Рятуйте, чого ви дивитеся!» Та цією статтею хотіла просто поділится своїми нелегкими роздумами про зміст буття. Хотіла поділитися своїм способом заспокоюватися і тримати удари долі. Інакше не вижити, інакше світ може звести з розуму.

Advertisements

About jagonenastiblog редакція

Журналіст, письменник.
Опубліковано у Роздуми. Додати до закладок постійне посилання.

2 Responses to Філософія. Врятувати життя? – “Яготинські ненаВісті”.

 1. Олеся коментує:

  А Ви ніколи не думали над тим, що ці події ( хвороба, смерть дитини і ін) це як наслідок життя попередніх поколінь, батьків, дідуся чи бабусі, пра-пра-бабусі. Адже діти це, як листочки на деревах, які живляться від кореня. Якщо корінь зіпсований то дерево гине починаючи саме з листочків. Часто люди живуть і намагаються чим більше встигнути збагатитись, не дивлячись якими методами це робиться, інколи через підлість, зраду, і ін.Живуть не по совісті, роблячи комусь зло, заздрячи та ненавидячи, а потім дивуються, чому таке відбувається, Інколи може бути що ці нещасні випадки трапляються з людьми(дітьми), у яких все добре по родовому дереву, але вони вибрані, щоб інші задумались, що життя тимчасове, і лише мить, і дається для чогось набагато важливішого ніж просте збагачення…..

  Подобається

  • jagonenastiblog коментує:

   Шановна Олеся. Так, звичайно, і такий аспект питання розглядається. Але це така обширна тема, що на неї можна дискутувати і дискутувати. У цій замітці я розглянула лише аспект “потрібен-не потрібен”. А от про прокльони, гріхи і життя не по правді – то вже інша дискусія. Мені, наприклад сподобалася фраза мольфарки Магдалени: “Чоловук зламав ногу, бо Бог хотів його уберегти від ще більшого негаразду, в який той міг вляпатися, будь він ходячим. А так лежить собі тихенько у ліжечку і не піде туди, де його (наприклад) зіб*є машина, чи він сам щось накоїть”.

   Подобається

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s