Яготинські новини: «300 сирійців» у Яготині?


Яготин

І знову неспокій завітав до Яготина. На цей раз з далеких морів і незвіданих країн. З самої колиски російської цивілізації (якщо вірити моськовським ЗМІ). З найкультурнішої країни Сходу. Із самої Сирії! Он-як! І це нам не «цацки-пєцки» – це Велика політика!

2629617.3.3Та знаєте, що мене турбує найбільше? Те, що Держава не має чіткого плану дій щодо переселенців з Донбасу, але чітко визначилась із переселенцями із Сирії: «Приймаємо!». Влаштовуємо, даємо найкращі квартири, підтримуємо і оберігаємо. Така на цей час політика департаменту зі справ переселенців та мігрантів.

А тепер по-порядку:

1) в Україні війна (і не сперечайтеся! Гинуть люди, літають «Гради», є біженці);

2) донецькі біженці змушені поневірятися по найманих квартирах, по закинутих санаторіях і дитячих будинках, старих хатах… Адже, як я вже зазначила вище – жодної чіткої програми чи плану дій уряд на цей випадок не має. Я, принаймні, не спостерігаю дій, подібних до дій уряду під час аварії на ЧАЕС. Все хаотично і спонтанно;

3) робочих місць обмаль, зарплати мізерні, бійцям АТО, які на передовій, у кращому випадку допомагають волонтери. Адже організації, в яких вони працюють (тобто які зберігають їхні робочі місця на час відсутності хлопців), надсилають їм допомогу (чи зарплату) у вигляді гривень 500;

4) у парламенті бедлам і корупція. Всі або у шоу, або у шоу для шоу;

5) активна допомога братського руського народу у Сирії збільшує кількість біженців;

6) Європа захлинається від навали цих біженців, які вперто не бажають і чути про якийсь там фейковий братський народ, і нізащо не хочуть «бігти» до братів, а біжать до ненависної і жаданої Європи;

7) оскільки Україна лежить на перетині усіх європейських шляхів, то відповідно, змушена приймати цих нещасних людей, хоча й своїх вистачає;

inart_79098_1Та не буду вдаватися у велику політику, що нам до неї! Зупинимося на місцевих проблемах. Люди обурені. Люди не знають, як на це реагувати. Їх можна зрозуміти: приїздить невідомо хто, невідомо які, і ще безліч таких «невідомо». У Яготині досі не можуть упіймати злодіїв, які «чистять» гаражі майже кожної ночі. Досі не дадуть ладу наркоманії і притонам. А тут людям обіцяють ще більше «сюрпризів»; images (1)до власних «визначних осіб» хочуть додати нових. Адже їдуть знедолені люди, без речей, засобів існування, без їжі і, можливо, грошей. Чи не прибуде грабіжницького полку (пробачте на слові)? Адже Германія та інші європейські країни вже «розрадилися» гостями.

hqdefaultЗ друго боку, можливо, ми й помиляємося. Можливо, приїдуть люди культурні, сумирні, спокійні. Тоді чого хвилюватися? Може й не варт? Це вже справа кожного окремого яготинця. Але не довіряю я особисто чомусь подарункам накшталт троянського коня або 300-т спартанців (пардон) – сирійців. У кожному випадку, доведеться бути напоготові.

Адже, на мою думку, громада на цей раз не «відіб’ється», як від хімічного заводу. Здається мені, що дуже вже «натиснули» на пані мера, якщо навіть вона нічого зробити не може. Якщо єдиний «+», який я почула у новинах – це більше учнів у наші школи, інтерактивне класи і навчання ексклюзивно англійській мові. Не знаю, може мені й здалося, то послухайте відео:

Більше ніяких внятних «+» я не почула навіть від представників департаменту у справах переселенців.

images (2)Звичайно, потрібно допомагати тим, хто потрапив у біду й безвихідь. Та чому держава або Міська рада  не прийняли свого часу «своїх» – донецьких? А-а-а-а! Інвестицій не було, а тут «поперло»? Вірно, хто платить, той і керує балетом. Отже, шановні яготинці, здається мені, доведеться нам на цей раз таки займати місця у перших рядах і насолоджуватися прем’єрою. Бо вкинуті у «ремонт приміщень» кошти потрібно відпрацьовувати.

Мер це розуміє, ми це розуміємо. І ні вона, ані ми, зробити майже нічого не зможемо у цьому випадку. З хімзаводом принаймні ми спрацювали на випередження – кошти ще не вклалися. А от зараз… якщо партія сказала – спартянцям, значить спартанцям, а не українцям з Донбасу.

Мій однокласник знаходиться у АТО, це я лише сьогодні узнала! Він громадянин міста! Його сім’я досі мешкає у гуртожитку ПМК. То давайте, яготинці, якщо не своїм людям, не мешканцям Яготина, то хоч переселенцям з Донбасу віддамо новенькі квартири, що зараз ремонтуються для спартанців! Хай вже переселенців з «Віночка» переселять у краще житло, а сирійців – поселять у «Віночок». Чи вони до нас назавжди? А місцеві – обійдуться! Вони ж «свої»! Чого панькатися? Треба добре приймати лише гостей.

А взагалі в ідеалі варіант такий (якщо вже сирійці невідворотні) –

а) мешканцям ПМКовського гуртожитку (що роками там задихаються) віддати нові квартири у Совхозі;

б) біженцям з Донбасу – гуртожиток у ПМК;

в) сирійцям – «Віночок»

Я висловила свою, нібито неупереджену, тверезу, можливо неприйнятну для більшості думку. Але я так думаю. І мені теж боляче за все, що відбувається в Яготині не так! А що думаєте ви – мешканці міста Яготина? Чи варто «ставати дибки», чи вимагати хоча б розділення, запропоноване мером? Одне прошу – не лайтеся! Міркуймо!..

P.S. От і переконайте мене, що Яготину не “пороблено”! Я 5 годин намагалася надрукувати цей матеріал. Як тільки вводила адресу блогу – комп*ютер жорстко “вис”! Оце лише через 5 годин перезавантажень і нервового зриву я змогла це надрукувати!  Тому терпіння нам!

29.02.16

 

Advertisements

About jagonenastiblog редакція

Журналіст, письменник.
Відео | Опубліковано у Роздуми. Додати до закладок постійне посилання.

2 Responses to Яготинські новини: «300 сирійців» у Яготині?

  1. Marta Moloda коментує:

    https://petition.president.gov.ua/petition/21669 підписуйте! можливо щось вийде

    Подобається

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s