Яготинські новини: “Загнана у куток”.


Яготинські "НенаВісті"

У відомому улюбленому мультику всіх дітлахів «Том і Джеррі» є цікава фраза: «Загнанная в угол мышь, не сопротивляется». І хоч мультяшний герой помилився, людський фактор не має права на помилку. Адже від цього, у прямому сенсі, залежить здоров’я і життя людини, яку заганяють у кут; людини, яка опиняється під пресінгом!

Невигадана історія з життя, з досі нерозгаданою таємницею – хто поставив останню крапку і, відповідно, несе повну відповідальність за наслідки? Чиї дії стали тим спусковим гачком?

Десь у глибині душі випливає відповідь. Але категоричною бути не можу, адже це суперечлива ситуація. І стверджувати напряму – значить бути несправеливою. Тут грали різні фактори на розвиток ситуації, і що спричинило кризу – напевно не знає ніхто.

То як же поводиться людина, загнана у куток? Слухаймо і ридаймо!

Молода та дуже гарненька дівчинка 19-и років влаштувалася на роботу техробкою. Маленька, кирпатенька, з величезними карими очима, веселунка і просто дуже добра і лагідна дитинка!

Роботу виконувала сумлінно, тягала важкі відра, прибирала територію, копала і полола клумби. Нікому не доводилось ухилятися від безлічі доручень нарівні з іншими техробітницями.

Звісно, робота у такому закладі передбачає різні каверзні ситуації: старшокласники то швабру сховають, то відро десь занесуть, то гострим словом образять. Життя – не цукор. А діти бувають досить жорстокі. Їм загнати когось у куток – раз плюнути!

Одним словом, недовго протрималася гарненька дівчинка. Сподобалась вона одному з хлопців, чи, може, він свою дівчину хотів подражнити, точно ніхто, крім них самих не знає. Але тій старшокласниці ці залицяння зовсім не сподобались. На погрози техробітниця відповіла, що підозри старшокласниці безпідставні і її хлопець їй не потрібен. Але хлопець не вгамовувався і старшокласниця почала діяти.

Якесь велике свято, урочистий концерт і вечірня дискотека. Костюми, метушня, розгардіяш. Діти перевдяглися, побігли танцювати. Техробка відімкнула кабінет, помила підлогу, замкнула.

Після дискотеки дітвора, розпашіла та збуджена, збиралася по-домам. Аж раптом – гвалт! «Де мій телефон?» – репетувала старшокласниця, яка погрожувала нещодавно молоденькій техробці. «Його немає! Хто взяв?» – однокласники розгублено перезиралися, ще не дуже розуміючи, що трапилось. «Я залишила телефон у класі! Новенький! Тільки-но куплений! Півтори тисячі! Хто був у класі?». Однокласники почали згадувати, хто останній забігав у приміщення. Та зійшлися на тому, що відтоді, як замкнули кабінет, ніхто до нього не повертався. «Це техробка!», – репетувала вже дівчина. Покликали техробку. Дівча злякано пояснило, що вона лише помила підлогу і нічого не чіпала. Але старшокласниця аж навісніла: «Це вона – більш нікому!»

Справа дійшла до міліції. Відповідно – обшук: і на роботі, і вдома. На горе і сльози найчеснішої бабусі міста, яка рвала на собі коси: не могла її онука взяти чужу річ! Незахищені, без особливих статків, все життя тяжко працюючі люди стали заручниками, іграшками в руках гонорливої школярки в її бажанні помститися.

Техробітницю так залякали в міліції, що вона була ладна виконати усі їхні вимоги! Її «протягли» усіма колами пекла: принизили публічно присвоєнням «звання» ЗЛОДІЙКА, змусили вибачитися, заплатити штраф і оплатити вартість телефону, провели через слідчий експеримент… Щоб не втрапити до в’язниці, дівчинка разом із бабусею і мамою збирали гроші, які і в руках ніколи не тримали всією суммою. Віддали.

З роботи дівча звільнили на другий же ж день після виникнення скандалу. Зі словами: «Вибачте, але через обставини, що склалися, ми не можемо надалі працювати з Вами», її виставили за двері.

Коли Вас заганяють у куток, що Ви робите? Панікуєте, здаєтесь, боретесь? Ви намагалися боротися проти «системи»? От і дівчина не змогла боротися. Бо неконфліктна по натурі, бо не могла повірити у таку підлість, не вкладалася у голові така нікчемність людська! Який вона отримала шок – Ви можете лише уявити! У рідному любому місті їй вже неможливо було влаштуватися на роботу з таким «клеймом». Добре, що є Київ. Знайшла підробіток там. Але стрес не пройшов дарма – у двадцятирічної дівчини розвинувся рак. Вона «згоріла» за півроку. Бо сім’я бідна. Бо вони нікому не розповідали про хворобу, не просили ні в кого грошей. Вони самі не впоралися…

І от скажіть, на чиїй совісті її смерть? Того, хто заварив кашу; того, хто загнав у куток; чи того, хто «добив» звільненням? На мою упереджену думку: УСІ!

І знаєте, чому я так думаю? Тому що кілька тижнів потому, як старшокласниці була сплачена сума за телефон, він дивним чином «знайшовся»! У міліції був прийнятий сигнал цього телефону із … будинку самої постраждалої!

Коли до неї приїхали вимагати пояснень, старшокласниця знітилася і сказала, що знайшла телефон вдома. Виявляється, вона його до школи не брала, а вимкнула і поклала «десь вдома». І сьогодні «наткнулася»! Хоча це малоймовірно. Скоріш за все – вона просто вирішила, що “винуватиця” достатньо покарана і, забувши, що телефон досі у розшуку, просто ввімкнула його.

Розумієте, про що я? Батькам «учениці» довелося повернути гроші техробітниці. Але повернути її добре ім’я вони вже не змогли. І її життя теж…

Усі хвороби від нервів. А хто нам псує оці наші нерви? Якщо я зараз ще раз вживу слово «директори», то мій мене просто розірве на шматки. Тому я скажу так: стреси, які щоденно влаштовує нам начальство (а їм – їхнє начальство), оточення, діти, обставини, ми самі один одному – не додають жодному з нас здоров’я. Це зрозуміло. Але дуже важка провина лягає на плечі саме тих, хто умисно створює нам оті стреси. Всі «месники», всі «ображені», всі «боягузи», які заради свого «чесного імені» готові знищити чесні імена інших, більш достойних, ніж вони самі.

Царство Небесне всім, хто змушений був піти завчасно не зі своєї волі, а через те, що їх загнали у куток.

Надія Безмежна

Advertisements

About jagonenastiblog редакція

Журналіст, письменник.
Опубліковано у Невигадані історії. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s