Яготинські випускники 2016.


Випускні у школах Яготина

Ви чекаєте від мене захоплених відгуків? Їх не буде. Буде відгук хвилюючий.

ВИПУСКНИК! Звучить незрозуміло і від того хвилююче. Що приховує у собі це слово?

«Ви-пуск (-ник)»? По-типу «на старт-увага-руш!»?

Чи «Випуск (-ник)»? – відсидів за партою від дзвінка до дзвінка 11 років і, нарешті – воля?

Ось і сьогоднішні випускники розуміють це слово кожен по-своєму.

Один стає на низький старт. Кожен нерв, кожен м’яз напружений перед ривком уперед. А там – вміння тримати дихання і темп допоможуть отримати лаври переможця.

Інший – випускається, ніби за амністією. Він розслаблюється, розм’якає і намагається робити те, чого йому не давали робити довгих 11 років – чинити по-своєму. І кидається в «усі тяжкі».

Ось так ми і отримуємо в подальшому рушіїв прогресу, спеціалістів вищого класу; і ледарів, нероб та злочинців. Перші, у кращому випадку, влаштовуються на роботу за кордоном і мають гідне життя. У гіршому – залишаються на Батьківщині і ведуть малопомітний, але достойний спосіб життя, вчаться чесно «крутитися» і виживати.

Другі – ідуть на високі посади і там надолужують усе те, чого не мали змалечку: прожигають вільний час у злачних місцях в оточенні чарівних німф. І карають усіх інших – тих, хто «не давав їм життя» у дитинстві.

Що ж, перерозподіл здійснено. Але сьогодні, дивлячись у ці заклопотані і злегка злякані очі наших випускників, важко сказати, хто якою дорогою піде. Та й не потрібно сьогодні щось визначати, прогнозувати. Сьогодні насолоджуємося їхнім святом, їх першою подоланою вершиною у своєму житті – закінченням середньої школи.

Випускний вечір

Випускний вечір

Вчорашні незграбні дітлахи за одну ніч перетворилися у граціозних юнаків та дівчат. Зачіски, сукні, підбори, – весь цей пишний антураж не здатен приховати їх внутрішньої вроди. Вони набули впевненості, досвіду і враз подорослішали. Бо відчули, що це вже не жарт – вони полишають безтурботне дитинство назавжди!

Дитинство не закінчується в один день. Не схотіло воно закінчуватися одразу і для цьогорічних випускників. Не полишили «кульки дитинства» подвір’я рідної школи, зачепилися за дроти. Сумні, зажурені обличчя дітей просяяли у цю мить: збереже рідна школа пам’ять про них надовго. Їхнє дитинство від них ще не відмовилося.

Сподобалася нова традиція прощання з класним керівником. Кольорові стрічки прикріплені до картонного сонечка-мами, яке тримає класний керівник. Кінці стрічок тримають учні. А вчитель обрізає цей незримий зв’язок, що з’єднував їх довгих 7 років. Це дуже зворушливо. Адже дійсно, клас – це велика згуртована сім’я, де класний керівник, як мама, веде за руку через терени знань і відносин, жаліє і карає, захищає і допомагає.

Покидаючи школу, зв’язки обриваються. Діти випускаються у вільний політ. У кожного він свій. Але ми бажаємо нашим дітям сміливо дивитися вперед і жити гідно. Відважно йти назустріч труднощам і долати їх.

Бажаємо мужності, доброти і наполегливості, щоб кожен міг сміливо глянути в обличчя своєї долі і сказати: «Іду на Ви!».

Скопійовано з матеріалів

газети “Місто моє – Яготин”.

 

 

 

 

About jagonenastiblog редакція

Журналіст, письменник.
Опубліковано у Бачимо прекрасне. Додати до закладок постійне посилання.

1 Response to Яготинські випускники 2016.

  1. jagonenastiblog коментує:

    Знімаю капелюха, шеф! Мені ще вчитися і вчитися…

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s