По«Рошен»ко забув запустити в Яготині розвозку для робітників.


Яготинські ненаВісті

Красиве місто – #Яготин!

Красиве місто – Яготин!

Квітуче та багате!

Та від МАУПа до «Рошен»

Не скрізь стоять палати.

Там бруд, там пустка, вітру свист,

Там ями на дорозі.

Туди не курсує жоден маршрут.

Район в забутті і в зневазі.

Хоч люди працюють на тому кутку,

Дійти до роботи несила.

У спеку й негоду бредуть пішака

По ямах, сугробах і брилах.

Ламаються ноги, летять каблуки,

І мордой по кризі з розмаху!

Червонії очі, відмерзлі носи –

Романтика Дикого шляху!

У центрі краса – там квітучі стовпи,

Метелики ковані в мерії,

Плитка, хвилястий асфальт, статуї,

Wi-fi на зупинках модерних.

Красиве місто – Яготин!

У центрі все він відновив,

А про околиці, напевно,

Забув, або забив?

«Запізнитись – ніззя!»

Хочемо поговорити щодо піклування роботодавців про своїх робітників. Цілком зрозуміло, для того щоб примусити людей працювати, а не стирчати на перекурах, потрібен список заборон і покарань:

 • Курить – ніззя!
 • Розмовлять під час роботи – ніззя!
 • Розмови телефоном – ніззя!
 • Вийти «до вітру» – ніззя!
 • Щось випадково переплутати – ніззя!
 • Запізнитись – ніззя!..

І таких «ніззя!» ще сторінок із 5. Штрафи, догани, заборони, лайка…

Затурканий робітник (вибачте на слові) і пукнуть боїться. Але то, звичайно, все правильно – чого там поглядати у бік творчих професій? Ніззя! Ще заразитеся вірусом свободи!

Але сьогодні мова не про це. Вірніше, про це, але конкретно про останній пункт наших «ніззя!»:

«ЗАПІЗНИТИСЬ – НІЗЗЯ!»

Так оце саме найболючіше питання в усьому робочому процесі.

Є в Яготині філіал фабрики «Рошен». Чудово! Робочі місця, нормальна зарплата, традиційний список «Ніззя!». Все є, все на місці, все діє. Але дещо таки пан По«Рошен»ко забув!

Він не врахував, що Яготин – місто велике і досить «розкидане». А його «Рошен» знаходиться на околиці міста. Туди не їздять яготинські автобуси. Там поля, склади, розбиті дороги і будяки вище людського зросту.

Яготинські ненаВісті

Робітники змушені годину йти від вокзалу пішки бездоріжжям. Ну, як за царя Гороха!

Яготинський вокзал

І спробуй тут не спізнятися! Кожен день «безлошадні» яготинці здійснюють подвиг – витрачають 2 години свого часу на мандрівку до роботи! За будь-якої погоди! Бо «спізнитись – ніззя!».

Як себе тоді почуває робітник, виснажений дорогою, протягом робочої зміни? Правильно – може допускати помилки. От тут-то на нього й чекає «кузькина мать», штрафи і покарання! Хазяїн радісно потирає руки: «Ось і здешевлення витрат на робочу силу!».

Але повернімося до питання, яке хочемо окремо висвітлити у цій публікації. Ось кілька думок мешканців міста, які мають нещастя бути робітниками «Рошен»:

Лариса: «Район від МАУПа  до “Рошену” – ні дороги, ні маршруток! Будяки по обочині дороги заввишки 4 метри! Влада мабуть не знає, що на околиці міста також живуть люди… Автобус один, у 7.45-7.50 привозить робочих. Потім їде на Гарачаївщину по школярів, їде через Козловщину до школи N1, від школи вертається до вокзалу, і аж потім їде до центру міста. Хто працює з 8.00 звичайно не можуть користуватися цим транспортом, а з 9.00 – тим паче. Добираються хто як може. Якби наші керманичі попробували кудись добратися з нашого “краю”, то не вішали б вазони на стовпах… До вокзалу 3-2,5 км. До лікарні ще доїдеш, а назад – таксі, деруть 25-30 грн., а дехто плаче, що платить 4-5 грн. Ми за такі гроші їздили б залюбки…  Іде осінь, зима… Коротше, наші проблеми нікого не турбують. Ось чому мешканцям наших вулиць “по-барабану” всі свята, концерти та події, які відбуваються в центрі, бо ми туди добратися не можемо! За нас згадують тільки перед виборами.. Старі люди, інваліди до церкви не можуть їздити, так що нам не до концертів. В ресторані на “День Незалежності” столи тріщали, а по дорогах їдеш – останні зуби вибиваєш…. Здається, центр міста давно відділився від Лісняків, і крім Алеї Слави проблем більше не існує…»

Марина: «Я работаю на Рошене и с добиранием на работу капец полнейший…автобус из Каштан в 6:50, он заезжает на Козловщину, а по времени мне надо на работе быть в 7:20, приходится вставать возле школы и идти пешком по Филатова. Дорога там не самая лучшая. А вечером домой добираться вообще “шикарно”… автобус с вокзала либо в 20:00 (на который я не успеваю т.к работаю до 20:00), либо в 21:10, то есть, минут 40 еще надо стоять на вокзале мёрзнуть….плюс сама дорога до вокзала не освещается, ямы большие и заросли выше человеческого роста…страшновато ходить… График работы – пятидневка, иногда и в воскресенье работаем, с 7:20 до 20:00, тяжеловато на ноги, плюс не высыпаюсь. Зарплату платят вовремя, но с таким графиком маловато. Но по сути-то и выбора у нас в городе нету, куда пойти на работу».

На солідні, поважаючі себе підприємства, завжди є підвіз робітників до місця роботи. Компресорські автобуси, наприклад, курсують цілий день за графіком: забирають людей на зміну і розвозять після зміни. Графік чітко розписаний і працює бездоганно! Людям, мабуть, приємно мати справу із таким роботодавцем.

А от «Рошен» про доставку людей до роботи, мабуть, забув. Чия це халатність? Це Порошенку байдуже до робочої мурахи, чи керівництво філіалу не потурбувалось про це питання? Значить, таке керівництво – некомпетентне!

Чому саме керівництво не подумало про доправку робітників на підприємство, яке знаходиться за межами міста?

Чому, врешті-решт, не домовилися із місцевою владою чи автопарком?

Чому люди мусять недосипати, аби встигнути на роботу? Чому бредуть поночі додому зі зміни, бо місцеві маршрутки вже не ходять?

Чому працюють по 13 годин, як при царському режимі?  Тринадцятигодинний робочий день – просто шокує!

Чому?

Незрозуміло!

На підприємствах існує керівництво. Вирішення питань зручності громадян – їх першочергове завдання. У цьому й полягає ЇХ РОБОТА! Не робітник же, погодьтесь, повинен домовлятися про розвозки?

Тому, на чисельні прохання яготинців, просимо керівництво філіалу фабрики «Рошен» підняти це питання і подумати про співпрацю з місцевими перевізниками щодо підвозу робітників на роботу.

Або прохання до власника фабрики «Рошен» – придбати автобуси для розвозки робітників на роботу та з роботи. І ввести корективи у розклад змін, щоб люди не виснажувалися на роботі. Ви взяли їх на роботу – Ви відповідальні за зручності, комфорт і умови праці!

З повагою, редакція незалежної інтернет-газети «Яготинські ненаВісті».

 

Advertisements

About jagonenastiblog редакція

Журналіст, письменник.
Опубліковано у Помічено. Додати до закладок постійне посилання.

2 Responses to По«Рошен»ко забув запустити в Яготині розвозку для робітників.

 1. Розум Оксана коментує:

  А керівництву по барабану, їм пофіг. Рошен не їхня територія. Цікаво, хто коли з ким не помирився? Хто кому винен? А страждає простий люд…

  Подобається

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s