ІНСУЛЬТ?! ЩО РОБИТИ ПРИ ІНСУЛЬТІ?!


%d1%96%d0%bd%d1%81%d1%83%d0%bb%d1%8c%d1%82

Якби моя родина не спіткнулася на цій хворобі я  нізащо про це не писала!

В цьому році нашу родину спіткало велике лихо – стався інсульт у нашого батька, дідуся.

Ми не знали що робити?

Ми були у шоці! Нехай цей пост допоможе всім, хто цього потребує.

Інсульт відбувається, коли кров’яна судина в головному мозку або закупорюється (ішемічний), або кровоточить (геморагічний). Обидва варіанти можуть завдати серйозної шкоди мозку і, навіть, привести до смерті.

Інсульт, посідає п’яте місце серед причин смерті в усьому світі.

Краща профілактика інсульту – вправи, обмеження споживання солі і підтримання здорового ваги. Інсульт, може статися з ким завгодно і коли завгодно і, якщо не призведе до смерті, завдасть серйозного фізичний і психічний шкоду: параліч, утруднення мислення і розуміння, сліпота. На жаль, ознаки інсульту часто нагадують інші симптоми, і ми їх ігноруємо.

Ось шість ознак інсульту, які часто залишаються непоміченими:

1. Надмірно швидка стомлюваність.

Організм являє собою нестійку рівновагу води, хімічних речовин і гормонів. При порушенні цієї рівноваги з’являються раптові симптоми – наприклад, стомлюваність. Система регуляції гормонів в організмі (ендокринна система) управляється головним мозком, а при інсульті мозок пошкоджується через нестачу або повної відсутності припливу крові до ураженого ділянці. Це може привести до різкого і сильного стомлення, втрати сил. Це трапиться без попередження і без всяких розумних передумов (на кшталт важкої роботи). Тому якщо ви раптово відчуєте втому або летаргію без видимої на те причини, зверніться до лікаря – це може бути симптом інсульту чи іншої проблеми.

2. Розлад зору в одному оці.

Мозок складається з двох частин, кожна з яких управляє протилежної частиною тіла. При ураженні мозку інсультом можуть виникнути проблеми в одному оці. Оскільки для нормального зору потрібна, щоб обидва ока були сфокусовані на одній точці в просторі, якщо одне око пошкоджений внаслідок інсульту, це призведе до роздвоєння зору. Легко списати це на втому, надмірне читання, довгий перегляд телевізора або тривалу роботу за комп’ютером. Зміна зору в одному оці запросто може бути ознакою інсульту або іншого серйозного порушення, тому негайно зверніться до лікаря.

3. Оніміння або слабкість в одній руці.

Як і у випадку з роздвоєнням зору, інсульт вразить тільки одну сторону тіла в залежності від того, в якій частці мозку відбулися закупорка або крововилив. Раптова слабкість або оніміння в одній руці або нозі, що тривають довше декількох хвилин, – ознака інсульту. Якщо ви прокинулися з затерплі рукою, це легко пояснити, але якщо відчуття не проходить через деякий час, це ознака чогось більш серйозного і може свідчити про інсульт.

4. Невиразна мова і запаморочення.

При ураженні однієї частки мозку інсультом наслідки проявляються в мові і рівновазі. Від цього легко відмахнутися, якщо ви хоч трохи випили, але якщо такий стан триває більше години після того, як ви останній раз випили, це може бути ознакою більш серйозних порушень. Якщо у вас куточок рота опустився вниз і вам важко говорити, це може означати, що ділянка мозку, що відповідає за мову, або черепно-мозкові нерви, відповідальні за лицьові м’язи, страждають через нестачу крові, викликаного інсультом. За рівновагу відповідає внутрішнє вухо, і втрата припливу крові до тієї частини мозку, що інтерпретує ці сигнали, може привести до сильного запаморочення і втрати просторового орієнтування. Якщо вам не властива втрата орієнтування і ви раптово відчуєте сильне запаморочення або утруднення в мові, зверніться до лікаря.

5. Проблеми з ясністю мислення

Інсульт, призводить до того, що частини мозку не вистачає кисню, що може викликати у вас нездатність зосередитися або зібратися з думками. Якщо вам важко висловлювати свої думки, ви не можете підібрати слова, щоб висловитися, а слова оточуючих для вас незрозумілі – можливо, у вас інсульт.

6. Сильний головний біль або мігрень.

При інсульті з закупоркою в деяких випадках ви взагалі можете нічого не відчути. І хоча більшість пережили інсульт кажуть, що це безболісно, внутрішній крововилив здатне викликати мігрень. Раптовий сильний головний біль або мігрень у людини, який раніше від них не страждав, може бути ознакою інсульту. Найкраще звернутися в такому випадку до лікаря. Якщо ви відчуваєте будь-який з цих симптомів, негайно зверніться по допомогу! При інсульті кожна секунда на рахунку. Не затягуйте, інакше справа може закінчитися довгостроковим пошкодженням мозку, порушенням мови, параліч і проблемами зору.

І трішки від себе, з свого досвіду:

Не кидайте на призволяще рідних у лікарнях!

Ніхто так не буде піклуватися про них, як ви самі. Ви попередите низку наслідків, які можуть спіткати хворого: це і пролежні, і некроз шкіри, і абсцес (це вже, як наслідок недбалості медперсоналу) і ще маса всіляких прикростей, у кожного вони свої, бо організми людей різні.

І після виписки з лікарні, обовязково найміть реаніматолога! Його допомога НЕОЦІНЕННА!

Дійте разом з лікарем! Слухайте його!

І самі реабілітуєте своїх рідних, бо такий процес у медичних закладах коштує дуже дорого: 3000 грн. – доба. Хоча коли на кону стоїть здоров’я, грошей ніяк не жаль і тоді, навіть, борги не страшать.

ТЕПЕР ВИ ЗНАЄТЕ ЩО РОБИТИ!

ІНСУЛЬТ НЕ ПРОБЛЕМА – ЦЕ НАСЛІДОК!

З повагою, Іринка РозуМій 30 листопада 2016 року

About jagonenastiblog редакція

Журналіст, письменник.
Опубліковано у Рецепты здоровья. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s