Будемо обізнані: ПРЕПАРАТИ, ЯКІ НІЧОГО НЕ ЛІКУЮТЬ


неефективні ліки

Ми так часто ходимо в аптеки, навіть, не помічаємо купуючи ліки, що багато з них зовсім не лікують. Одні шкодять, викликаючи масу побічних ефектів, які потім переростають у хронічні хвороби, а інші просто несуть в собі “ефект плацебо”. Деякі з них, просто добавки, які допомагать окремим органам. Але вважати їх ліками _ це абсурд. Тож, перейдемо до суті:

ПРЕПАРАТИ, ЯКІ НІЧОГО НЕ ЛІКУЮТЬ

 1. Арбідол

Діюча речовина: арбідол.

Інші назви: «Арпетолід», «Арпефлю», «ОРВІтол НП», «Арпетол», «Імустат».

Радянський винахід 1974 року народження, не визнана Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Клінічні випробування препарату при захворюваннях людини проводилися тільки в СНД і Китаї.

Це нібито противірусний препарат з імуномодулюючим ефектом для лікування безлічі різних захворювань, включаючи грип, проте його ефективність клінічно не доведена.

 1. Есенціале

Діюча речовина: поліенілфосфатіділхолін.

Інші назви: «Ессенціале форте», «Ессенціале Н», «Ессенціале форте Н».

Цей популярний препарат для захисту печінки, як і всі інші так звані «гепатопротектори», ніяк не захищає печінку. Наукові дослідження не виявили позитивного ефекту при прийомі «Ессенціале», зате виявили дещо інше: при гострих і хронічних вірусних гепатитах він може сприяти посиленню застою жовчі і активності запалення.

По суті, це харчова добавка.

 1. Пробіотики

Діюча речовина: живі мікроорганізми.

Популярні препарати: «Хілак форте», «Ацилакт», «Бифилиз», «Лактобактерин», «Біфіформ», «Споробактерін», «Ентерол».

Мало того, що ефективність пробіотиків не доведена; судячи з усього, більшість мікроорганізмів, що містяться в цих препаратах, ще й не є живими. Справа в тому, що процес пакетування знищує 99% всіх потенційно корисні бактерії. З таким же успіхом можна випити склянку кефіру. У Європі та США пробіотики не призначають.

 1. Мезим форте

Діюча речовина: панкреатин.

Інші назви: «Біофесталь», «Нормоензім», «Фестал», «Ензістал», «біоза», «Вестал», «Гастенорм», «Креон», «Мікразім», «панзе», «Панзинорм», «панкреаз» , «панцитрат», «Пензітал», «Уні-Фестал», «Ензибене», «Ерміталь».

За даними досліджень, панкреатин може бути ефективний хіба що при розладі шлунку. Діабет, панкреатит, грижа і справжні розлади травного тракту він не лікує, він тільки допомагає шлунку переробляти їжу.

 1. Корвалол

Діюча речовина: фенобарбітал.

Інші назви: «Валокордин», «Валосердін».

Фенобарбітал є небезпечним барбітуратом з яскраво вираженою наркотичною дією.

При регулярному вживанні у великих дозах викликає серйозні неврологічні і когнітивні порушення (розлади короткочасної пам’яті, порушення мови, хиткість ходи), пригнічує сексуальну функцію, через що він і заборонений до ввезення в США, ОАЕ і багато країн Європи.

 1. Пірацетам

Інші назви: «Луцетам», «Мемотропіл», «Ноотропил», «Піратропіл», «церебро».

Як і всі інші ноотропні препарати, відомий в основному в СНД. Ефективність пирацетама не доведена, зате є дані про небажані побічні ефекти. У більшості розвинених країн не зареєстрований.

 1. Цинаризин

Діюча речовина: діфенілпіперазін.

Інші назви: «Стугезін», «Стугерон», «Стунарон».

Цинаризин в даний час виготовляєтьс в основному в Бангладеш, тоді як на Заході його заборонили до використання ще 30 років тому. Чому? Список побічних ефектів зайняв би надто багато місця, тому згадаємо лише, що вживання циннаризину може привести до гострої форми паркінсонізму.

 1. Валідол

Діюча речовина: ментиловому ефір ізовалеріанової кислоти.

Інші назви: «Валофін», «Ментовал».

Застарілий препарат з недоведеною ефективністю. Ні в якому разі не покладайтеся на нього при проблемах із серцем! Він нічого не дає, а при інфаркті не можна гаяти жодної хвилини!

 1. Ново-пасит

Діюча речовина: гайфенезін.

Цей нібито антиксіолітічний препарат містить безліч різних трав’яних екстрактів, але його єдина діюча речовина має відхаркувальний засіб.

Часто входить до склаиу препаратів від кашлю, але ніяк не може надавати заспокійливого ефекту, що приписується «Ново-Пасситу».

 1. Геделікс

Інші назви: «Гедерін», «Гелісал», «Проспан».

Національний інститут охорони здоров’я США провів масштабне дослідження і прийшов до наступного висновку: незважаючи на популярність, екстракт листя плюща неефективний в лікуванні кашлю. Випийте чаю з лимоном, чи що.

 1. Гліцин

Гліцин – це взагалі не ліки, а найпростіша амінокислота. По суті, це чергова біоактивна добавка, що не приносить організму ні шкоди, ні користі. Клінічна ефективність гліцину не те що не доведена, але навіть і не досліджена.

 1. Синупрет

Діюча речовина: екстракт лікарських рослин.

Інші назви: «Тонзипрет», «Бронхипрет».

Популярний в Німеччині фітопрепарат, ефективність якого підтверджується лише дослідженнями, проведеними компанією-виробником. Ви можете приготувати його будинку, заваривши корінь тирличу, квітки первоцвіту, щавель, квіти бузини і вербену. Бачите, яка економія!

 1. Троксевазин

Діюча речовина: флавоноїди рутина.

Інші назви: «Троксерутин».

Ефективність підтверджена тільки двома російськими дослідженнями, які жорстко критикувалися західними вченими. На думку останніх, «Троксевазин» надає лише ледь помітну  дію на організм.

 1. Будь-яка гомеопатія

Діюча речовина: відсутній.

Популярні препарати: «Анаферон», «Антигриппин», «Афлубін», «Вібуркол», «Галстена», «Гінгко білоба», «Меморія», «Окулохеель», «Палладіум», «Пумпан», «Ременс», «Ренітал »,« Сальвія »,« Тонзипрет »,« Траумель »,« заспокійливі »,« Енгістол »… тисячі їх!

Перераховуючи псевдопрепарати, як не згадати про гомеопатичні засоби.

Будь ласка, запам’ятайте раз і назавжди: гомеопатичні засоби в принципі НЕ МІСТЯТЬ ніяких діючих речовин. Вони не роблять ні найменшого впливу ні на організм людини, ні на бактерії, віруси і хвороби, які покликані лікувати.

Ефективність гомеопатії не відрізняється від ефективності плацебо!

Тож, дорогі мої читачі підсумуємо:

Ви  повинні консультуватися з лікарем: Чи потрібні вам дані ліки?

Самі вирішувати: Чи варто виртрачати свої кошти на “ефект плацебо”? Чи потрібні вам побічні ефети цих ліків?

Та, як не прикро, інколи лікарі призначають ці препарати тільки тому, що вони заробляють на їх розповсюдженні.

Бо ці препарати не лікують, а подекуди завдають шкоди!

Будьте здорові! Слідкуйте за тим, що вам призначають лікарі. І нівякому разі не займайтеся самолікуванням! Не хворійте!

З вами на шпальті була: Іринка РозуМій (Оксана Розум), журналіст-блогер незалежного інтернет видання “Яготинські НАНО-ВІСТІ”,  10 грудня 2016 року, м. Яготин

Першоджерело: http://korysno.pro/preparaty-kotorye-nichego-ne-lechat/

 

 

About jagonenastiblog редакція

Журналіст, письменник.
Опубліковано у Будемо обізнані, Рецепты здоровья | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s