Музична школа: Творчий звіт юних музикантів “ТАЛАНТ БЛАГОСЛОВЕННИЙ БОГОМ”


у блог

ТАЛАНТ БЛАГОСЛОВЕННИЙ БОГОМ

Ні в радості, ні в снах, ні в сподіваннях
не можна вимовить усю красу,
коли щасливо лине на світанні
прекрасна музика, яка освячує росу.

Ця віртуозність, ця тендітна ніжність,
що виринає у сонатах на очах,
незрима і талановита вірність,
що постає, немов веселка у дощах.

Її у долі не можливо вже забути,
як раз почув __ навік їй присягнув!
В руках дитячих незабутні звуки,
немов це янгол серденько торкнув.

Талант __ це диво, це надія,
це Бога є неперевершена печать,
зіркове плесо, заповітна мрія
що все життя дитину будуть величать.

Бо діти в Божій ласці, в його слові
торкнулись ніжно заповітних чар
у милозвучній і освяченій промові,
і діти ці __ правічний солов’їний дар.
Оксана Розум, 23 травня 2017 рік

Чому плине з мене рима? Емоції мої переповнюють душу! Причина __ творчий звіт юних музикантів Яготинської дитячої музичної школи Стоцької Євгенії та Анастасії Балики, який проходив у рідних стінах школи 23 травня 2017 року. Це свято надзвичайно талановитих дівчаток, це був їхній день, вершина їхньої слави, їхнє творче надбання. З легкістю здолавши обласні творчі іспити, мають купу нагород з різних конкурсів, як на теренах району так і області. Тож, прийшов заповітний час показати себе. А почався цей вечір красивою і легкою поезією Анастасії Балики, який так щиро розкрив чисту філігранну душу обох зірочок. З перших хвилин зал полюбив цих майстрів музики. І окрилені оплесками глядачів, вони все грали і грали з таким азартом, з таким запалом, що мабуть не кожен дорослий віртуоз зможе так влучно передати свої емоції. А оскільки класика __ це вічність, то вона завжди буде родзинкою і незамінним атребутом музики вцілому. У захваті лунали вигуки “БРАВО!”, бо неможливо було змовчати від почутого. Захоплювала як дитяча краса, так і дитяча майстерність, яка так звикла до фортепіанних клавіш та струн скрипки. Музиканти добре знають, що скрипка __ королева музики, але якби хтось з вас почув звуки фортепіано від цих маленьких тендітних дівчаток, ви б погодились, що цей інструмент займає не останнє місце у світовій класичній класифікації. Кожен інструмент вже неповторний своєю: звучністю, колоритністю і винятковістю. Звучала неперевершена класика і сучасні твори, які також мають свої дивовижні акцети і мелодійність: Д.Джоплін Регтайм “Артист естради”, Є.Стоцька, А.Балика, фортепіано; А. Петров “А на послєдок я скажу”, А. Балика, фортепіано; М.Мінков “Не отрєкаются любя”, Є.Стоцька, фортепіано; В.Вільєльдо Аргентинське танго скрипка __ А.Балика, фортепіано __ Є.Стоцька; В.Фоменко Танго __ Аргентинський вітерець, Є.Стоцька, фортепіано; Seckret Garden __ Song, А.Балика, скрипка; В.А. Моцарт, Соната до-мажор, Є.Стоцька, фортепіано; В.А. Моцарт, Соната фа-мажор, А.Балика, фортепіано; Менует Бокеріні, скрипка __ А.Балика, фортепіано __ Є.Стоцька; М.Лисенко, Елегія (в перекладі журба), А.Балика, фортепіано; Йоган Себастіан Бах “Жарт”, Є.Стоцька, А.Балика, фортепіано. Наскільки серйозними є ці музичні твори здогадується навіть той, хто ніякого відношення до музики не має. А коли дитина поцілована Богом, коли вона має великий дар __ читати ноти (а це дається не кожному) і з легкістю відтворювати їх __ ця неповторність з роками народжує нових музикантів таких, як: Олексій Розум (він хоч і визнав себе росіянином, але назавжди залишиться на сторінках світової музичної літератури, як український піаніст) Мирослав Скорик __ віртуозний скрипаль і просто чарівний композитор, його твори облетіли весь світ. Чомусь захотілося згадати їхні імена, адже дівчатка так нагадали своєю неперевершеністю саме цих  величних музикантів.

Хочеться сказати про цих дівчаток окремо:

Євгенія Стоцька __ це нащадок музикантів у третьому поколінні! Зрощений у стінах школи, з дитинства ввібравший в себе всю незвичайність і граціозність музики. Маленький талановитий віртуоз-піаніст. Займається вокалом та хореографією. Як бігають її пальчики по клавіатурі! Це по-янгольськи тендітно і вишукано! Вражає її динаміка та виразні акценти. Мама її __ Стоцька Світлана Федорівна, викладач класу скрипки цієї школи, а ще талановита скрипалька, яка частенько зявляється на теренах Яготинщини з неперевершеною музикою: чи то сольно, чи в дуеті, чи в ансамблі. А бабуся: Пащенко Людмила Петрівна __ чудовий піаніст та прекрасний керівник, оскільки являлась директором цього храму музики.

Анастасія Балика __ це обдароване дитя з усіх боків, як не крути! З пяти років дівчинка відвідує музичну школу, але як можна назвати це відвідуванням, коли наразі вона показує свій багатогранний талант, а це: феєрична гра на скрипці, зауважу, що скрипку вона опанувала у сім років; ніжна і подекуди непередбачувана у грі на фортепіано (відкрила його красу ще з пяти років); займається вокалом та хореографією. А ще Анастасія прекрасно віршує, надихає на творчість її невгамовне відчуття прекрасного в усьому, чим би вона не займалася. Тож, до вашої уваги!

Моє серденько із кулачок
та ним весь світ я обіймаю,
коли до серця
тендітну скрипку притискаю.
Смичок для мене __ це крило,
яке сміливо в небо піднесло,
яке дарує відчуття
людське у щасті почуття.
Коли ж сідаю за рояль __
відходить вся моя печаль
і раптом я __ не я
неначе думка не моя.
Смілива, впевнена в собі __
шепоче музика мені,
мене веде в свою країну
без заздрощів, без зла, без гніву…
А з піснею прекрасно бачу
роси краплинки на віях трав і квітів,
як першоцвіт тремтить
від холоду і вітру,
а тягнеться до світла.
Магічна музика __
чарівний гід __
і це мій дух, і це мій світ!!!
Анастасія Балика

І як не сказати  слово про викладачів цих маленьких вундеркіндів?! Тим паче, що це вони організатори такого неймовірного дійства.

Ткачук Наталія Миколаївна __ викладач класу фортепіано обох дівчаток. Якщо вже так склалося, що є творчий звіт, то ви розумієте наскільки ця людина вклала душу у все це дійство, скільки було недоспаних ночей, скільки потрачено годин, щоб все це відбулося. А наскільки талановита ця чудова, добра жінка __ дівчатка довели своєю бездоганною грою на фортепіано.

Стоцька Світлана Федорівна __ викладач класу скрипки Балики Анастасії. У її руках скрипка звучить так приємно і дивно, просто зачаровуєшся: А чи може взагалі людина так грати? ЇЇ таланту просто не існує меж, немає тих граней до яких би вона не торкнулася, яких би вона не досягла. Вкладає вона себе у всіх своїх вихованців, але якщо дитя має дар, то витягати ті заповітні грані набагато приємніше.

І наостанок. Ми маємо такі таланти __ це велична Божа краса! Сам Господь обдаровує діток, цілує у чоло, вдихає у них заповітний дар. Його потрібно розвивати! Хотілося б, щоб такі творчі звіти проходили, принаймі, на сцені будинку культури. Гей! Яготинські політики! Зверніть свою увагу на талановитих дітей, подаруйте їм свою присутність, покажіть своїми вчинками, що ви існуєте. Якби ви знали як їм потрібна ваша допомога! Віддайте себе дітям і Господь про вас не забуде __ сторицею віддячить!

Світлини: Яготинської дитячої музичної школи; на світлині зліва на право: викладач класу фортепіано __ Ткачук Н.М., Стоцька Євгенія, Балика Анастасія, викладач класу скрипки __ Стоцька С.Ф.

Матеріал підготувала: Оксана Розум, журналіст-блогер незалежного інтернет видання “Яготинські нано-“Вісті”, 23 травня 2017 рік

 

About jagonenastiblog редакція

Журналіст, письменник.
Опубліковано у Бачимо прекрасне, Помічено. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s